3,681
edits
Tag: Mobile edit |
(→Super Smash Bros. Ultimate: Added Kazuya.) |
||
Line 428: | Line 428: | ||
|'''27'''||{{CharHead|Piranha Plant|SSBU|hsize=20px}}||1.95||2.73||40% | |'''27'''||{{CharHead|Piranha Plant|SSBU|hsize=20px}}||1.95||2.73||40% | ||
|- | |- | ||
|'''28- | |'''28-30'''||{{CharHead|Zero Suit Samus|SSBU|hsize=20px}}||1.7||2.72||60% | ||
|- | |- | ||
|'''28- | |'''28-30'''||{{CharHead|King K. Rool|SSBU|hsize=20px}}||1.7||2.72||60% | ||
|- | |- | ||
|'''30 | |'''28-30'''||{{CharHead|Kazuya|SSBU|hsize=20px}}||1.7||2.72||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''31-32'''||{{CharHead|Lucario|SSBU|hsize=20px}}||1.68||2.688||60% | ||
|- | |- | ||
|'''32'''||{{CharHead| | |'''31-32'''||{{CharHead|Cloud|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.68|1.848 during Limit Break status|y}}||{{rollover|2.688|2.9568 during Limit Break status|y}}||60% | ||
|- | |- | ||
|'''33 | |'''33'''||{{CharHead|Meta Knight|SSBU|hsize=20px}}||1.66||2.656||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''34-39'''||{{CharHead|Sonic|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''34-39'''||{{CharHead|Corrin|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''34-39'''||{{CharHead|Ganondorf|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''34-39'''||{{CharHead|Ike|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''34-39'''||{{CharHead|Duck Hunt|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|'''39'''||{{CharHead| | |'''34-39'''||{{CharHead|Bowser Jr.|SSBU|hsize=20px}}||1.65||2.64||60% | ||
|- | |- | ||
|'''40'''||{{CharHead| | |'''40'''||{{CharHead|Donkey Kong|SSBU|hsize=20px}}||1.63||2.608||60% | ||
|- | |- | ||
|'''41'''||{{CharHead| | |'''41'''||{{CharHead|Pyra|SSBU|hsize=20px}}||1.62||2.592||60% | ||
|- | |- | ||
|'''42 | |'''42'''||{{CharHead|Wario|SSBU|hsize=20px}}||1.61||2.576||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''43-44'''||{{CharHead|R.O.B.|SSBU|hsize=20px}}||1.6||2.56||60% | ||
|- | |- | ||
|'''44 | |'''43-44'''||{{CharHead|Byleth|SSBU|hsize=20px}}||1.6||2.56||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''45-48'''||{{CharHead|Marth|SSBU|hsize=20px}}||1.58||2.528||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''45-48'''||{{CharHead|Lucina|SSBU|hsize=20px}}||1.58||2.528||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''45-48'''||{{CharHead|Shulk|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.58|2.212 with Jump|y}}||{{rollover|2.528|3.5392 with Jump|y}}||60% | ||
|- | |- | ||
|'''48'''||{{CharHead| | |'''45-48'''||{{CharHead|Inkling|SSBU|hsize=20px}}||1.58||2.528||60% | ||
|- | |- | ||
|'''49'''||{{CharHead| | |'''49'''||{{CharHead|Hero|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.57|1.9625 with Acceleratle|y}}||{{rollover|2.512|3.14 with Acceleratle|y}}||{{rollover|60%|33% with Acceleratle|y}} | ||
|- | |- | ||
|'''50 | |'''50'''||{{CharHead|Pichu|SSBU|hsize=20px}}||1.9||2.5||31.579% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''51-54'''||{{CharHead|Palutena|SSBU|hsize=20px}}||1.55||2.48||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''51-54'''||{{CharHead|Mewtwo|SSBU|hsize=20px}}||1.55||2.48||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''51-54'''||{{CharHead|Pikachu|SSBU|hsize=20px}}||1.55||2.48||60% | ||
|- | |- | ||
|'''54 | |'''51-54'''||{{CharHead|Mii Swordfighter|SSBU|hsize=20px}}||1.55||2.48||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''55-56'''||{{CharHead|Charizard|SSBU|hsize=20px}}||1.52||2.432||60% | ||
|- | |- | ||
|'''56 | |'''55-56'''||{{CharHead|Min Min|SSBU|hsize=20px}}||1.52||2.432||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''57-59'''||{{CharHead|Mario|SSBU|hsize=20px}}||1.5||2.4||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''57-59'''||{{CharHead|Dr. Mario|SSBU|hsize=20px}}||1.5||2.4||60% | ||
|- | |- | ||
|'''59 | |'''57-59'''||{{CharHead|Robin|SSBU|hsize=20px}}||1.5||2.4||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''60-62'''||{{CharHead|Pit|SSBU|hsize=20px}}||1.48||2.368||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''60-62'''||{{CharHead|Dark Pit|SSBU|hsize=20px}}||1.48||2.368||60% | ||
|- | |- | ||
|'''62'''||{{CharHead| | |'''60-62'''||{{CharHead|Terry|SSBU|hsize=20px}}||1.48||2.368||60% | ||
|- | |- | ||
|'''63'''||{{CharHead| | |'''63'''||{{CharHead|Mii Gunner|SSBU|hsize=20px}}||1.45||2.32||60% | ||
|- | |- | ||
|'''64 | |'''64'''||{{CharHead|Steve|SSBU|hsize=20px}}||1.42||2.272||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''65-66'''||{{CharHead|Ryu|SSBU|hsize=20px}}||1.6||2.24||40% | ||
|- | |- | ||
|'''66 | |'''65-66'''||{{CharHead|Ken|SSBU|hsize=20px}}||1.6||2.24||40% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''67-68'''||{{CharHead|Ivysaur|SSBU|hsize=20px}}||1.38||2.208||60% | ||
|- | |- | ||
|'''68'''||{{CharHead| | |'''67-68'''||{{CharHead|Toon Link|SSBU|hsize=20px}}||1.38||2.208||60% | ||
|- | |- | ||
|'''69 | |'''69'''||{{CharHead|Lucas|SSBU|hsize=20px}}||1.37||2.192||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''70-73'''||{{CharHead|Zelda|SSBU|hsize=20px}}||1.35||2.16||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''70-73'''||{{CharHead|Squirtle|SSBU|hsize=20px}}||1.35||2.16||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''70-73'''||{{CharHead|Olimar|SSBU|hsize=20px}}||1.35||2.16||60% | ||
|- | |- | ||
|'''73 | |'''70-73'''||{{CharHead|Pac-Man|SSBU|hsize=20px}}||1.35||2.16||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''74-75'''||{{CharHead|Samus|SSBU|hsize=20px}}||1.33||2.128||60% | ||
|- | |- | ||
|'''75 | |'''74-75'''||{{CharHead|Dark Samus|SSBU|hsize=20px}}||1.33||2.128||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''76-77'''||{{CharHead|Luigi|SSBU|hsize=20px}}||1.32||2.112||60% | ||
|- | |- | ||
|'''77'''||{{CharHead| | |'''76-77'''||{{CharHead|Villager|SSBU|hsize=20px}}||1.32||2.112||60% | ||
|- | |- | ||
|'''78 | |'''78'''||{{CharHead|Ness|SSBU|hsize=20px}}||1.31||2.096||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''79-81'''||{{CharHead|Ice Climbers|SSBU|hsize=20px}}||1.3||2.08||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''79-81'''||{{CharHead|Wii Fit Trainer|SSBU|hsize=20px}}||1.3||2.08||60% | ||
|- | |- | ||
|'''81'''||{{CharHead| | |'''79-81'''||{{CharHead|Isabelle|SSBU|hsize=20px}}||1.3||2.08||60% | ||
|- | |- | ||
|'''82'''||{{CharHead| | |'''82'''||{{CharHead|Yoshi|SSBU|hsize=20px}}||1.29||2.064||60% | ||
|- | |- | ||
|'''83'''||{{CharHead| | |'''83'''||{{CharHead|Mr. Game & Watch|SSBU|hsize=20px}}||1.24||1.984||60% | ||
|- | |- | ||
|'''84'''||{{CharHead| | |'''84'''||{{CharHead|Kirby|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.23|1.722 with Jump|y}}||{{rollover|1.968|2.7552 with Jump|y}}||60% | ||
|- | |- | ||
|'''85 | |'''85'''||{{CharHead|Rosalina|SSBU|hsize=20px}}||1.2||1.92||60% | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''86-87'''||{{CharHead|Peach|SSBU|hsize=20px}}||1.19||1.904||60% | ||
|- | |- | ||
|'''87'''||{{CharHead|Jigglypuff|SSBU|hsize=20px}}||0.98||1.568||60% | |'''86-87'''||{{CharHead|Daisy|SSBU|hsize=20px}}||1.19||1.904||60% | ||
|- | |||
|'''88'''||{{CharHead|Jigglypuff|SSBU|hsize=20px}}||0.98||1.568||60% | |||
|} | |} | ||
edits