36,439
edits
Tag: Mobile edit |
Tag: Mobile edit |
||
(15 intermediate revisions by 4 users not shown) | |||
Line 2: | Line 2: | ||
| name = WHIP | | name = WHIP | ||
| mainssbu = Mii Gunner | | mainssbu = Mii Gunner | ||
| location = Aichi, [[Chūbu]] | | location = Aichi, [[Chūbu]] | ||
| country = Japan | | country = Japan | ||
Line 14: | Line 13: | ||
!Tournament!!Date!!1v1 Placement!!2v2 Placement!!Partner | !Tournament!!Date!!1v1 Placement!!2v2 Placement!!Partner | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Chūbu Smash Chronicle 1}}||March 21st, 2022||33rd / 96||—||— | |{{Trn|Chūbu Smash Chronicle 1|g=SSBU}}||March 21st, 2022||33rd / 96||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 6}}||April 9th, 2022||25th / 88||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 6|g=SSBU}}||April 9th, 2022||25th / 88||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 7}}||May 4th, 2022||9th / 64||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 7|g=SSBU}}||May 4th, 2022||9th / 64||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 12}}||May 14th, 2022||49th / 96||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 12|g=SSBU}}||May 14th, 2022||49th / 96||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 13}}||August 6th, 2022||33rd / 96||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 13|g=SSBU}}||August 6th, 2022||33rd / 96||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 9|g=SSBU}}||August 27th, 2022||193rd / 473||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 11}}||September 10th, 2022||33rd / 81||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 11|g=SSBU}}||September 10th, 2022||33rd / 81||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 14}}||September 24th, 2022||33rd / 92||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 14|g=SSBU}}||September 24th, 2022||33rd / 92||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|EVISUMA 18}}||October 22nd, 2022||13th / 94||—||— | |{{Trn|EVISUMA 18|g=SSBU}}||October 22nd, 2022||13th / 94||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 12}}||November 19th, 2022||13th / 75||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 12|g=SSBU}}||November 19th, 2022||13th / 75||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 9|g=SSBU}}||January 7th-8th, 2023||257th / 1024||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 13}}||January 28th, 2023||33rd / 256||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 13|g=SSBU}}||January 28th, 2023||33rd / 256||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 15}}||March 18th, 2023||65th / 126||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 15|g=SSBU}}||March 18th, 2023||65th / 126||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Chūbu Smash Chronicle 2}}||March 25th, 2023||65th / 178||—||— | |{{Trn|Chūbu Smash Chronicle 2|g=SSBU}}||March 25th, 2023||65th / 178||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 16}}||May 3rd, 2023||25th / 127||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 16|g=SSBU}}||May 3rd, 2023||25th / 127||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|NUMASUMA 9}}||May 27th, 2023||49th / 135||—||— | |{{Trn|NUMASUMA 9|g=SSBU}}||May 27th, 2023||49th / 135||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 14}}||June 17th, 2023||65th / 210||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 14|g=SSBU}}||June 17th, 2023||65th / 210||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 13|g=SSBU}}||June 24th-25th, 2023||97th / 541||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|UltCore|g=SSBU}}||July 21st, 2023||129th / 300||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Toyota Grand Slum 15}}||August 13th, 2023||97th / 256||—||— | |{{Trn|Toyota Grand Slum 15|g=SSBU}}||August 13th, 2023||97th / 256||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 14|g=SSBU}}||September 3rd, 2023||65th / 392||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Namikimiti 2nd}}||September 16th, 2023||7th / 95||—||— | |{{Trn|Namikimiti 2nd|g=SSBU}}||September 16th, 2023||7th / 95||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 17}}||September 30th, 2023||65th / 109||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 17|g=SSBU}}||September 30th, 2023||65th / 109||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 11|g=SSBU}}||October 7th-8th, 2023||129th / 1,472||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Namikimiti 3rd}}||October 14th, 2023||7th / 95||—||— | |{{Trn|Namikimiti 3rd|g=SSBU}}||October 14th, 2023||7th / 95||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 15 "FINAL"|g=SSBU}}||November 25th-26th, 2023||65th / 379||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Karisuma SP 18}}||December 3rd, 2023||17th / 80||—||— | |{{Trn|Karisuma SP 18|g=SSBU}}||December 3rd, 2023||17th / 80||—||— | ||
|- | |||
|{{Trn|Grand Slum 16|g=SSBU}}||December 9th, 2023||33rd / 256||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|KOWLOON 9 with Sumabato|g=SSBU}}||January 13th-14th, 2024||129th / 895||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|UltCore Second|g=SSBU}}||January 27th, 2024||65th / 320||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Shizutona 7|g=SSBU}}||February 3rd, 2024||7th / 128||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|ITSUKUSHIMA 3|g=SSBU}}||March 16th-17th, 2024||49th / 202||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Ripubura SP 8|g=SSBU}}||March 31st, 2024||4th / 95||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Jingu-hai 1|g=SSBU}}||April 7th, 2024||13th / 128||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Karisuma SP 19|g=SSBU}}||April 13th, 2024||13th / 151||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Kagaribi 12|g=SSBU}}||May 5th-6th, 2024||97th / 2,030||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Karisuma SP 20|g=SSBU}}||June 1st, 2024||13th / 127||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Jingu-hai 2|g=SSBU}}||June 22nd, 2024||9th / 92||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|UltCore Third|g=SSBU}}||June 30th, 2024||49th / 320||—||— | |||
|} | |} | ||
edits