72,249
edits
Omega Tyrant (talk | contribs) mNo edit summary |
m (→2024) |
||
(9 intermediate revisions by 5 users not shown) | |||
Line 58: | Line 58: | ||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG New York Opener 2006}}'''||April 21st-23rd||143||{{Sm|PC Chris|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | |{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG New York Opener 2006}}'''||April 21st-23rd||143||{{Sm|PC Chris|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | ||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG Dallas 2006}}'''||May 19th-20th||144||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth | |{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG Dallas 2006}}'''||May 19th-20th||144||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | ||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG Anaheim 2006}}'''||June 23rd-24th||160||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}} | |{{flag|USA}} '''{{Trn|MLG Anaheim 2006}}'''||June 23rd-24th||160||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}} | ||
Line 473: | Line 473: | ||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} {{Trn|Collision 2024}}||March 15th-17th||494||{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | |{{flag|USA}} {{Trn|Collision 2024}}||March 15th-17th||494||{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | ||
|- | |||
|{{flag|Canada}} '''{{Trn|Battle of BC 6}}'''||March 29th-31st||398||{{Sm|Cody Schwab|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}} | |||
|- | |||
|{{flag|USA}} {{Trn|Pat's House 4}}||April 27th-28th||307||{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | |||
|- | |||
|{{flag|Canada}} '''{{Trn|Get On My Level X}}'''||May 17th-19th||770||{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}} | |||
|- | |||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|Tipped Off 15: Connected}}'''||June 15th-16th||513||{{Sm|Mango|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}} | |||
|} | |} | ||
==Players who won a major== | ==Players who won a major== | ||
{|class="wikitable sortable" style="text-align:center" | {|class="wikitable sortable" style="text-align:center" | ||
Line 480: | Line 489: | ||
|{{Sm|Hungrybox|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}||10 ||25 ||35 | |{{Sm|Hungrybox|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}||10 ||25 ||35 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Mango|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | |{{Sm|Mango|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}||14 ||15 ||29 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Armada|Sweden}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Young Link|g=SSBM|s=16px}}||12 ||7 ||19 | |{{Sm|Armada|Sweden}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Young Link|g=SSBM|s=16px}}||12 ||7 ||19 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon | |{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}||7 ||7 ||14 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}||6 ||8 ||14 | ||
|- | |||
|{{Sm|Cody Schwab|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||6 ||4 ||10 | |||
|- | |- | ||
|{{Sm|Leffen|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||4 ||5 ||9 | |{{Sm|Leffen|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||4 ||5 ||9 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Mew2King|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}||3 ||6 ||9 | |{{Sm|Mew2King|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}||3 ||6 ||9 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|PPMD|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}||3 ||4 ||7 | |{{Sm|PPMD|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}||3 ||4 ||7 |