74,414
edits
Tag: Mobile edit |
|||
(4 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 6: | Line 6: | ||
| mainssbu = Ness | | mainssbu = Ness | ||
|2ndmainssbu = Lucas | |2ndmainssbu = Lucas | ||
| location = Japan | | location = Japan | ||
| country = Japan | | country = Japan | ||
Line 26: | Line 24: | ||
!Tournament!!Date!!1v1 placement!!2v2 placement!!Partner | !Tournament!!Date!!1v1 placement!!2v2 placement!!Partner | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP|g=SSBU}}||December 16th, 2018||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Sumabato SP 2}}||February 2nd, 2019||97th||—||— | |{{Trn|Sumabato SP 2|g=SSBU}}||February 2nd, 2019||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Kurobra 14}}||March 21st, 2019||13th||—||— | |{{Trn|Kurobra 14|g=SSBU}}||March 21st, 2019||13th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 3|g=SSBU}}||April 13th, 2019||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura Japan Major 2019|g=SSBU}}||May 1st-2nd, 2019||193rd||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Shintenchi 1}}||May 4th, 2019||9th||—||— | |{{Trn|Shintenchi 1|g=SSBU}}||May 4th, 2019||9th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|EGS Cup}}||May 6th, 2019||33rd||—||— | |{{Trn|EGS Cup|g=SSBU}}||May 6th, 2019||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Kurobra 17}}||July 13th-15th, 2019||49th||—||— | |{{Trn|Kurobra 17|g=SSBU}}||July 13th-15th, 2019||49th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 4|g=SSBU}}||August 17th, 2019||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 5|g=SSBU}}||September 28th, 2019||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 6|g=SSBU}}||October 22nd, 2019||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 7|g=SSBU}}||November 16th, 2019||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|POP-OFF}}||November 23rd, 2019||25th||—||— | |{{Trn|POP-OFF|g=SSBU}}||November 23rd, 2019||25th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Kurobra 19}}||January 11th, 2020||65th||—||— | |{{Trn|Kurobra 19|g=SSBU}}||January 11th, 2020||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|EVO Japan 2020|g=SSBU}}||January 24th-26th, 2020||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Seibugeki 4}}||February 1st, 2020||33rd||—||— | |{{Trn|Seibugeki 4|g=SSBU}}||February 1st, 2020||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Voyage Qualifier 1}}{{OnlineIcon}}||May 3rd, 2020||9th||—||— | |{{Trn|Voyage Qualifier 1|g=SSBU}}{{OnlineIcon}}||May 3rd, 2020||9th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Kurobra 23}}||November 7th, 2020||17th||—||— | |{{Trn|Kurobra 23|g=SSBU}}||November 7th, 2020||17th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Mēsuma}}||November 29th, 2020||17th||—||— | |{{Trn|Mēsuma|g=SSBU}}||November 29th, 2020||17th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Kagaribi}}||December 13th, 2020||97th||—||— | |{{Trn|Kagaribi|g=SSBU}}||December 13th, 2020||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 3|g=SSBU}}||March 27th, 2021||49th||—||— | ||
|- | |- | ||
|[https://start.gg/tournament/winner-1/event/singles-1/brackets/952577/1513423 Winner!]||June 21st, 2021||25th||—||— | |[https://start.gg/tournament/winner-1/event/singles-1/brackets/952577/1513423 Winner!]||June 21st, 2021||25th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 4|g=SSBU}}||June 26th-27th, 2021||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Seibugeki 8}}||October 10th, 2021||65th||—||— | |{{Trn|Seibugeki 8|g=SSBU}}||October 10th, 2021||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|DAWN 1}}||October 17th, 2021||13th||—||— | |{{Trn|DAWN 1|g=SSBU}}||October 17th, 2021||13th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 5|g=SSBU}}||October 30th-31st, 2021||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Mjolner 0}}||November 4th, 2021||17th||—||— | |{{Trn|Mjolner 0|g=SSBU}}||November 4th, 2021||17th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Seibugeki 9}}||November 7th, 2021||97th||—||— | |{{Trn|Seibugeki 9|g=SSBU}}||November 7th, 2021||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Mjolner 1}}||November 21st, 2021||25th||—||— | |{{Trn|Mjolner 1|g=SSBU}}||November 21st, 2021||25th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|DAWN 3}}||December 26th, 2021||33rd||—||— | |{{Trn|DAWN 3|g=SSBU}}||December 26th, 2021||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 6|g=SSBU}}||Jamuary 8th-9th, 2022||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Ignite 1}}||March 27th, 2022||—||129th||{{Sm|Nacano}} | |{{Trn|Ignite 1|g=SSBU}}||March 27th, 2022||—||129th||{{Sm|Nacano}} | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|WINNER! -Next Gen-}}||April 9th, 2022||65th||—||— | |{{Trn|WINNER! -Next Gen-|g=SSBU}}||April 9th, 2022||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Seibugeki 10}}||May 3rd, 2022||97th||—||— | |{{Trn|Seibugeki 10|g=SSBU}}||May 3rd, 2022||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 7|g=SSBU}}||May 4th-5th, 2022||193rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 8|g=SSBU}}||June 11th-12th, 2022||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Seibugeki 11}}||July 2nd, 2022||65th||—||— | |{{Trn|Seibugeki 11|g=SSBU}}||July 2nd, 2022||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Wave 2}}||September 4th, 2022||129th||—||— | |{{Trn|Wave 2|g=SSBU}}||September 4th, 2022||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 10|g=SSBU}}||October 15th-16th, 2022||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|WINNER! -Next 1-}}||November 27th, 2022||49th||—||— | |{{Trn|WINNER! -Next 1-|g=SSBU}}||November 27th, 2022||49th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Seibugeki 12|g=SSBU}}||December 3rd, 2022||193rd||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|DELTA 1}}||December 17th, 2022||33rd||—||— | |{{Trn|DELTA 1|g=SSBU}}||December 17th, 2022||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|DAWN 10}}||December 29th, 2022||13th||—||— | |{{Trn|DAWN 10|g=SSBU}}||December 29th, 2022||13th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 9|g=SSBU}}||January 7th-8th, 2023||257th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Gen 1.0}}||January 15th, 2023||65th||—||— | |{{Trn|Gen 1.0|g=SSBU}}||January 15th, 2023||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 9|g=SSBU}}||February 4th-5th, 2023||65th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|WINNER! -Next 2-}}||February 18th, 2023||49th||—||— | |{{Trn|WINNER! -Next 2-|g=SSBU}}||February 18th, 2023||49th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Seibugeki 13|g=SSBU}}||March 12th, 2023||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Gen 1.1}}||April 16th, 2023||33rd||—||— | |{{Trn|Gen 1.1|g=SSBU}}||April 16th, 2023||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Wave 4|g=SSBU}}||April 22nd, 2023||129th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|DELTA 4|g=SSBU}}||May 4th, 2023||97th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 10|g=SSBU}}||May 6th-7th, 2023||385th / 1024||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Seibugeki 14|g=SSBU}}||July 1st, 2023||97th / 272||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|WAVE Champions 3}}||July 8th, 2023||49th / 88||—||— | |{{Trn|WAVE Champions 3|g=SSBU}}||July 8th, 2023||49th / 88||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|DELTA 5|g=SSBU}}||September 23rd-24th, 2023||129th / 292||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Kagaribi 11|g=SSBU}}||October 7th-8th, 2023||385th / 1,472||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Seibugeki 15|g=SSBU}}||October 28th, 2023||193rd / 300||—||— | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Tokai University Shonan Kengakusai Tournament}}||November 3rd, 2023||13th / 48||—||— | |{{Trn|Tokai University Shonan Kengakusai Tournament|g=SSBU}}||November 3rd, 2023||13th / 48||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Maesuma TOP 15 "FINAL"|g=SSBU}}||November 25th-26th, 2023||97th / 379||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura SP 10|g=SSBU}}||January 6th-8th, 2024||257th / 1,275||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KOWLOON 9 with Sumabato|g=SSBU}}||January 13th-14th, 2024||193rd / 895||—||— | ||
|- | |||
|{{Trn|DELTA 8|g=SSBU}}||May 3rd, 2024||129th / 516||—||— | |||
|- | |||
|{{Trn|Kagaribi 12|g=SSBU}}||May 5th-6th, 2024||257th / 2,030||—||— | |||
|} | |} | ||