3,186
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
(6 intermediate revisions by 4 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{ArticleIcons|ultimate=y}} | {{ArticleIcons|ultimate=y}} | ||
{{image|Missing ARMS Jump}} | |||
==Hitboxes== | |||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
!Move | !Move | ||
Line 21: | Line 23: | ||
|Neutral special<br>Side special (Ramram)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialSSpecialRamram.gif|500px]] | |Neutral special<br>Side special (Ramram)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialSSpecialRamram.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Neutral special<br>Side special ( | |Neutral special<br>Side special (Megawatt)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialSSpecialMegawatt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Up tilt||||[[File:MinMinUTilt.gif|500px]] | |Up tilt|| Wheel Kick ||[[File:MinMinUTilt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Down tilt||||[[File:MinMinDTilt.gif|500px]] | |Down tilt||Slide||[[File:MinMinDTilt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
| | |Dash attck || Jumping Kick || [[File:MinMinDashAttack.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash<br>Side special (smash) (Dragon | |Forward smash<br>Side special (smash) (Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashDragon.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash<br>Side special | |Forward smash<br>Side special (smash) (Dragon, charged)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashDragonCharged.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash<br>Side special (smash)<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Dragon beam | |Forward smash<br>Side special (smash)<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Dragon beam)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashDragonBeam.png|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash ( | |Forward smash<br>Side special (smash)<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Dragon beam detect)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashDragonBeamDetect.png|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Power Dragon | |Forward smash <br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Power Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashDragonCharged.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward smash<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Power Dragon beam | |Forward smash<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Power Dragon beam)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashPowerDragonBeam.png|500px]] | ||
|- | |- | ||
| | |Forward smash<br>Forward aerial (smash)<br>Back aerial (smash) (Power Dragon beam detect)||[[Punch]]||[[File:MinMinFSmashPowerDragonBeamDetect.png|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Side special (smash) (Ramram | |Side special (smash) (Ramram)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialSmashRamram.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Side special (smash) ( | |Side special (smash) (Ramram, charged)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialSmashChargedRamram.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Side special (smash) (Megawatt | |Side special (smash) (Megawatt)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialSmashMegawatt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
| | |Side special (smash) (Megawatt, charged)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialSmashChargedMegawatt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
| | |Up smash|| Somersault Kick ||[[File:MinMinUSmash.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
| | |Down smash|| Two-Way Kick ||[[File:MinMinDSmash.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Neutral aerial | |Neutral aerial||[[Punch]]||[[File:MinMinNAirDragon.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Neutral | |Neutral aerial (Power Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinNAirPowerDragon.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Neutral special (aerial) (Megawatt)||||[[File:MinMinNSpecialAerialMegawatt.gif|500px]] | |Neutral special (aerial) (Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialAerialDragon.gif|500px]] | ||
|- | |||
|Neutral special (aerial) (Ramram)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialAerialRamram.gif|500px]] | |||
|- | |||
|Neutral special (aerial) (Megawatt)||[[Punch]]||[[File:MinMinNSpecialAerialMegawatt.gif|500px]] | |||
|- | |- | ||
|Forward aerial<br>Back aerial<br>Side special (aerial) (Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinFAirBAirDragon.gif|500px]] | |Forward aerial<br>Back aerial<br>Side special (aerial) (Dragon)||[[Punch]]||[[File:MinMinFAirBAirDragon.gif|500px]] | ||
Line 77: | Line 83: | ||
|Side special (aerial) (Megawatt, smash)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialAerialSmashMegawatt.gif|500px]] | |Side special (aerial) (Megawatt, smash)||[[Punch]]||[[File:MinMinSSpecialAerialSmashMegawatt.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Up aerial||||[[File:MinMinUAir.gif|500px]] | |Up aerial|| Midair Somersault Kick ||[[File:MinMinUAir.gif|500px]] | ||
|- | |||
|Down aerial|| Dive Kick ||[[File:MinMinDAir.gif|500px]] | |||
|- | |- | ||
|Down aerial||||[[File: | |Down aerial (landing)|| Dive Kick ||[[File:MinMinDAirLanding.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Up special (grounded)||[[ARMS Jump]]|| (unavailable) | |Up special (grounded)||[[ARMS Jump]]|| (unavailable) | ||
Line 91: | Line 99: | ||
|Up special (Power Dragon, aerial)||[[ARM Hook]]||[[File:MinMinUSpecialAerialPowerDragon.gif|500px]] | |Up special (Power Dragon, aerial)||[[ARM Hook]]||[[File:MinMinUSpecialAerialPowerDragon.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Grab|||| | |Grab||||[[File:MinMinGrab.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Dash grab|||| | |Dash grab||||[[File:MinMinDashGrab.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Pivot grab|||| | |Pivot grab||||[[File:MinMinPivotGrab.gif|500px]] | ||
|- | |- | ||
|Forward throw||||[[File:MinMinFThrow.gif|500px]] | |Forward throw||||[[File:MinMinFThrow.gif|500px]] | ||
Line 113: | Line 121: | ||
|Ledge attack||||[[File:MinMinLedgeAttack.gif|500px]] | |Ledge attack||||[[File:MinMinLedgeAttack.gif|500px]] | ||
|} | |} | ||
[[Category: Min Min (SSBU)]] | [[Category:Min Min (SSBU)]] | ||
[[Category: Hitboxes (SSBU)]] | [[Category:Hitboxes (SSBU)]] |
edits