2,804
edits
(→Characters: Lemme just help you out a bit here by making these icons from SSBU.) |
No edit summary |
||
Line 164: | Line 164: | ||
|- | |- | ||
|{{Head|Joker|s=32px}} [[Joker]]||2016||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||3 | |{{Head|Joker|s=32px}} [[Joker]]||2016||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||3 | ||
|- | |||
|{{Head|Hero|s=32px}} [[Hero|Luminaire]]||2017||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||2 | |||
|- | |||
|{{Head|Hero|s=32px}} [[Hero|Erdrick]]||1988||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||31 | |||
|- | |||
|{{Head|Hero|s=32px}} [[Hero|Solo]]||1990||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||29 | |||
|- | |||
|{{Head|Hero|s=32px}} [[Hero|Eight]]||2004||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||15 | |||
|- | |||
|{{Head|Banjo & Kazooie|s=32px}} [[Banjo-Kazooie]]||1997||[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019||22 | |||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
Line 332: | Line 342: | ||
|[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019 | |[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019 | ||
|23 | |23 | ||
|- | |||
|{{symbol|Dragon Quest|32px}} {{uv|Dragon Quest}} | |||
|1986: ''{{s|dragonquest|Dragon Quest}}'' | |||
|[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019 | |||
|33 | |||
|- | |||
|{{symbol|Banjo|32px}} {{uv|Banjo-Kazooie}} | |||
|1998: ''{{s|wikipedia|Banjo-Kazooie}}'' | |||
|[[File:SSBU_Icon.png|32px]] 2019 | |||
|21 | |||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> |
edits